Cambridge Audio Alva ST | Gramofon paskowy | Salon Warszawa | Montaż i instalacje | Kalibracja | Raty 0% | Dostawa 0zł | NEGOCJUJ CENĘ |

Cambridge Audio Alva ST został wyposażony w wiele kluczowych funkcji Alva TT V2 i po raz pierwszy oferuje jakość Cambridge Audio w przedziale cenowym poniżej 1000 GBP.

Ma napęd paskowy, aluminiową płytę górną o grubości 1 mm i warstwą pianki EVA, która pochłania wibracje, osadzoną na płycie MDF. Model ten jest fabrycznie wyposażony we wkładkę z ruchomym magnesem Audio Technica AT-VM95e, którą można wymienić w dowolnej chwili.

  • 4,690.00 zł
  • pcs.

The product is shipped within 24 hours.

We complete the order within 24 hours.

The product is covered by a one-year warranty.

You can return the product within 14 days.

Cambridge Audio Alva ST Gramofon paskowy z Bluetooth aptX HD

Alva ST to propozycja dla osób, które chcą słuchać płyt w wyjątkowej jakości – bez konieczności dobierania lub montowania dodatkowych komponentów. Alva ST zapewnia prostotę dzięki preinstalowanej wkładce. 

Gramofon Cambridge Audio Alva ST łączy się  z prawie każdym systemem audio, ponieważ ma przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy, wywodzący się z modelu Alva Duo. Dzięki temu, że Alva ST posiada posiada przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy, wywodzący się z modelu Alva Duo, połączy się prawie każdym systemem audio, a w razie potrzeby umożliwią także korzystanie z innego, zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego.

Wbudowany moduł Bluetooth aptX HD uwalnia Alvę od reszty systemu hi-fi. Zapewnia to swobodę umieszczenia gramofonu Alva na dowolnej płaskiej powierzchni np. w domu, biurze. Muzykę można przesyłać strumieniowo do dowolnego kompatybilnego zestawu Bluetooth, w tym słuchawek, w jakości Hi-Res o parametrach 24-bit/48 kHz. W każdej chwili jest możliwość przełączenia na wysyłanie sygnału „po kablu”.

Model Alva ST posiada wkładkę Audio Technica Moving Magnet. Eliptyczny kształt igły zapewnia większy obszar kontaktu z rowkami płyt. Sprawdzoną metodę napędu paskowego uzupełniono o elektroniczną regulację prędkości silnika. Po pierwszym podłączeniu paska nie będzie już potrzeby powtarzać tej czynności. Wybór prędkości obrotu odbywa się za pomocą dwóch elektronicznych przycisków ulokowanych na aluminiowej górnej powierzchni ST. Nowe ramię o wysokiej masie i niskim rezonansie użyto zarówno w Alva TT V2 i Alva ST.  Odłączany headshell z odlewanego ciśnieniowo aluminium ułatwia wymianę wkładek. 

 

 

Talerz Alva ST jest odlewany ciśnieniowo z aluminium, wykończony metodą CNC, aby zapewnić całkowicie równą i gładką powierzchnię. Aluminiowy talerz o wysokości 17 mm posiada na górze gumową matą o grubości 5 mm, co zmniejszenia niepożądany rezonans.  Producent zapewnia, że Alva ST może pochwalić się wyjątkową trwałością. Lunarno-szara górna płyta zrobiona jest z aluminiowej płyty o grubości 1 mm i warstwy EVA, która pochłania wibracje. Do tego kompozytowa obudowa i osłona przeciwpyłowa, którą można łatwo podnosić, opuszczać, zdejmować i ponownie mocować. W efekcie otrzymujemy solidną konstrukcję o świetnych właściwościach akustycznych. 

Najważniejsze cechy:

  • Bluetooth aptX HD — przełączane bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości. 
  • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy lub bezpośrednie połączenie z przedwzmacniaczem MM wzmacniacza zintegrowanego.
  • Napęd paskowy – z prostą kontrolą prędkości za pomocą przycisku elektronicznego.
  • Nowe ramię gramofonowe ze zdejmowanym headshellem

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Gramofon jak każde analogowe urządzenie mechaniczne wymaga szczególnej dbałości podczas eksploatacji.

Fundamentem optymalnej pracy każdego gramofonu jest dbanie o czystość igły wkładki oraz płyt. W tym celu każdy użytkownik gramofonu powinien posiadać szczotki – oddzielną do czyszczenia płyty oraz igły. Ponadto producenci oferują gotowe myjki do płyt oraz specjalne płyny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala zachować gramofon w należytej czystości jest pokrywa. Zaś w przypadku płyt gramofonowych pistolet antystatyczny. Dodatkowo dłuższą żywotność płyt zapewnia wysokiej klasy mata.

Aby gramofon mógł być prawidłowo eksploatowany najpierw należy skalibrować go z wkładką. W tym celu niezbędny jest szereg akcesoriów: przeciwwaga, poziomica, waga do pomiaru, szablon.

Akcesoria mogą także służyć do bezpośredniej korekcji brzmienia systemu stereo. Mowa tu o na przykład o dociskach płyt, które słyszalnie wpływają na poprawę brzmienia – dzięki zredukowaniu wibracji podczas kontaktu igły z płytą winylową.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
PARAMETRY: ------
Wkładka w zestawie: TAK
Sterowanie: Manualny
Typ ramienia: Statycznie wyważone ramię, odłączany headshell
Napęd: Paskowy
Typ wkładki: MM/MI
Mocowanie: 1/2 cala
Pokrywa: TAK
Talerz: 305mm odlew z aluminium
Prędkości obrotowe:
  • 33 i 1/3 RPM
  • 45 RPM
Nacisk: 4.5-12g
Długość ramienia: 221.5mm
Masa ramienia: 19.6g
Szlif: Eliptyczny
Overhang: 19mm
SEKCJA AUDIO: ------
Przedwzm. gramofonowy: TAK, obsługa wkładek MM
Wyjście USB: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
INNE: Wzmocnienie: 42dB
:: Bluetooth z SBC, aptX, aptX HD
:: THD: 0.0025%
:: Pasmo przenoszenia wkładki 30 - 20.000Hz
:: Stosunek sygnał/szum >90dB
:: Zasilacz AC 100-240V, 60/50Hz
Zużycie prądu: 5.5W max 20W, 0.5W Standby
Wysokość: 13.9cm
Szerokość: 43.5cm
Głębokość: 36.7cm
Waga: 9kg
Gwarancja: 24 miesiące
Odchylenie / pływanie obrotów: <0.1%