Emotiva BasX A2 - Stereofoniczna końcówka mocy w rozsądnej cenie

20-12-2022

Dwu kanałowa końcówka mocy, o mocy 160W na kanał

Emotiva BasX A2, to dwu-kanałowa końcówka mocy, która jest podstawowym produktem w ofercie marki Emotiva.

Z założenia wykorzystywana jest do systemów stereofonicznych i łączona jest najczęściej z dedykowanym przedwzmacniaczem Emotiva PT1 lub wzmacniaczem stereo Emotiva BasX TA1. Często wykorzystywana jest również jako rozwinięcie sekcji stereo w amplitunerach kina domowego.

 

Końcówka ta, przy swojej niskiej cenie oferuje wysokiej jakości dźwięk, dużą moc, a jednocześnie jest bardzo solidnie zbudowana.

Dzięki zastosowaniu gniazda triger, istnieje możliwość spiecia systemu w taki sposób, że końcówka będzie wybudzać się sama przy starcie systemu.

 

Emotiva A2 jest drugą generacją końcówki mocy serii BasX, jest ona następcą dobrze znanej i wyjątkowo dobrze ocenianej końcówki BasX A300, która została wyróżniona wieloma nagrodami.

 

Najważniejsze cechy:
- Doskonale brzmiący stopień wyjściowy pracujący w klasie AB - zapewnia gładkie i pełne detali brzmienie oraz doskonałą scenę dźwiękową bez śladu ostrości i ziarnistości.
- Wysokiej jakości szerokopasmowy układ o niskich szumach i zoptymalizowanym stopniu wejściowym - usłyszysz wszystko, co potrafi pokazać twoje źródło.
- Stabilna praca z realnymi obciążeniami, nie tylko w środowisku testowym.
- Trwały i wydajny zasilacz liniowy - transformator toroidalny i bateria kondensatorów pozwalają napędzać nawet najtrudniejsze kolumny.
- Części i montaż najwyższej klasy - zapowiedź długich lat bezawaryjnej pracy.
- Stalowe chassis z aluminiową ścianką frontową - chroni wnętrze i dobrze wygląda.
- Dwustronne płyty drukowane FR4 z platerowanymi miedzią otworami montażowymi.
- Krótkie, optymalizowane ścieżki sygnałowe, minimalizacja długości przewodów stosowanych do łączenia komponentów wewnątrz obudowy.
- Wysokiej jakości wejścia niezbalansowane RCA pozwalające na podpięcie dowolnego źródła przy pomocy standardowego okablowania.
- Trwałe terminale głośnikowe wysokiej klasy; akceptują każdy rodzaj zakończeń przewodów głośnikowych.
- Układ "signal sense" pozwala - przy braku układu triggera w urządzeniach współpracujących - na uruchamianie końcówki mocy, gdy wyczuje ona wchodzący sygnał i automatyczne jej wyłączanie przy jego braku.
- Standardowe wejście i wyjście triggera pozwala na zintegrowanie końcówki mocy z innymi urządzeniami w systemie - włączenia jej przez preamp/procesor oraz włączenia przez nią innych końcówek.
- Wysokiej klasy układ chroniący przed uszkodzeniami; całkowicie transparentny w normalnych warunkach, chroni wzmacniacz i kolumny przed najczęstszymi awariami.
- Uniwersalne napięcie zasilania; wzmacniacz automatycznie rozpoznaje napięcie zasilające [115 lub 230V] i dopasowuje się do niego.
- Standardowe gniazdo wejście IEC; pozwala na stosowanie wszystkich audiofilskich przewodów zasilających.